NIEZALEŻNA  INICJATYWA  SAMORZĄDOWA

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW


Dariusz PLITT

kandydat do Rady Miejskiej Gminy Mirsk
okręg wyborczy nr 5
ulice Kościelna, Podchorążych, Wodna i Zdrojowa

34 lata, żona Joanna i córka Lena

   Od urodzenia mieszkam w Mirsku. To tu ukończyłem szkołę podstawową oraz mirskie liceum, co dało mi solidne podstawy do dalszej nauki i zdobywania doświadczenia zawodowego, które, jeżeli Państwo pozwolą, wykorzystam pracując na rzecz mieszkańców i naszej gminy. Przez pierwsze 8 lat pracy zawodowej w ogólnopolskiej firmie miałem styczność z inwestycjami w sektorze publicznym, nie jest mi obce prawo zamówień publicznych oraz sposoby realizacji inwestycji. Od ponad 6 lat z pasją realizuję się jako przedsiębiorca gdzie pokonując codzienne wyzwania zbieram kolejną porcję nowych doświadczeń.
  Największa frajdę sprawia mi radość innych, zwłaszcza tych najmłodszych. Dlatego od kilku lat jestem zaangażowany w rozwój piłki ręcznej w Mirsku. Dziś stało się to moją pasją oraz częścią życia rodzinnego i zawodowego. Dzięki pracy grupy wspaniałych osób udowodniliśmy, że nawet w tak małej miejscowości udało się stworzyć zalążek systemu kształcenia młodych piłkarek ręcznych, a odnoszone przez nie sukcesy stały się świetnym materiałem promocyjnym naszej gminy.
   Od lipca tego roku jestem członkiem zarządu Miejskiego Klubu Sportowego „3KF-Włókniarz” Mirsk co w znacznym stopniu ułatwia mi kreowanie dalszego rozwoju szkolnictwa sportowego opartego o współpracę pomiędzy szkołą, klubem i samorządem. Praca społeczna w klubie to nie tylko piłka ale również troska o najmłodsze i te trochę starsze pokolenie. Wspólnie z samorządem staramy się o pozyskanie funduszy na plenerową siłownie oraz przepiękny plac zabaw, które maja być zlokalizowane przy ul.Bohaterów znad Nysy i dostępne dla ogółu społeczeństwa. 
  Cechuje mnie kreatywność i skuteczność w dążeniu do celu. W zeszłym roku skutecznie udało mi się pozyskać zewnętrzne środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Powiatu Lwóweckiego, które pozwoliły doposażyć Szkołę Podstawową w Mirsku, w sprzęt niezbędny do prowadzenia szkolenia sekcji piłki ręcznej oraz innych.

  Moim priorytetem dla okręgu będą działania dążące do budowy od kilku lat obiecanego traktu pieszego od ul.Zdrojowej do marketu DINO.